23.02.2022 13:43

Інформація для туристів

62161fbff32b7__BRACLAV.jpg

Брацлав сьогодні навряд чи можна назвати відомим багатьом мешканцям України, та й інформації у мережі Інтернет для потенційних туристів про Брацлаві бракує. За кордоном «Брацлав» часто асоціюють з польським містом Вроцлав. Втім, Брацлав має свою потужну історію:

- саме тут знаходився центр Брацлавського воєводства;

- важливий історичний об’єкт – Замкова гора, на якій розташовувалася фортеця (1362), яка тривалий

час була центром суспільних подій, своєрідним символом у боротьбі за Східне Поділля, не збереглася.

На цій горі є залишки слов’янського городища IX століття;

Сьогодні сюди приїздять паломники-юдеї, адже Брацлав є колискою «брацлавського хасидизму» кінця XVIII – початку XIX століття.

Спочатку – невеличкий екскурс в історію містечка над Бугом.

Воєводство, Магдебурзьке право, губернія, повіт; Антон Турчанович, Данило Нечай, Зінаїда Тулуб, козацький хрест насипаний «Студентським братством» м.Львів; Солітерман, Рабе Натан; унікальна дерев’яна церква старовірів, побудована без єдиного цвяха, костел, Миколаївська церква, будинок Шойхета, всього 9 пам’яток архітектури; українці, старовіри, євреї, поляки, роми, вірмени -все це про Брацлав і Брацлавщину!

Брацлав заснований у 1362 році на річці Південний Буг, розташований на торговельному шляху в центральній Україні, мав інтерес для литовських князів, монголо-татар, польської шляхти.

Саме тут керував своїм полком  славетний Данило Нечай.

Через  Брацлав проходить дорога міжнародного значення, вздовж якої ростуть липи висаджені армією О.Суворова.

НАТИСНІТЬ щоб дізнатись більше!

Поділитись