06.10.2021 14:23

У МОЗ дали роз’яснення, кому не можна вакцинуватися від COVID-19

615d87cd398e5__75a0f5f6ecebfe0c3ee8a376ec979d41.jpg

Відсоток людей, що мають протипоказання до введення вакцини від коронавірусу, мінімальний, повідомив головний санлікар України Ігор Кузін.

Протипоказання до введення вакцини слід розрізняти. Є так звані абсолютні медичні протипоказання - ситуації, коли вакцину ні в якому разі не вводять людині.

"Така ситуація виникає, коли у людини є гіперчутливість - непереносимість одного з компонентів препарату. Відсоток таких людей мінімальний - майже одна сота від загальної популяції людей", - говорить санлікар.

Це ті люди, які важко перенесли перше щеплення. Наприклад, отримали анафілактичний шок або алергічну реакцію. Тоді мова йде саме про медичні протипоказання, а тому другу вакцину таким людям не вводять. Лабораторного тестування "наперед" зараз провести не можна, зазначив Кузін.

Якщо, наприклад, людина має серцево-судинні захворювання, або онкологію, то варто проконсультуватися з сімейним лікарем перед щепленням.

#вакцинація

#COVID19