16.11.2021 11:39

Без бар'єрів. Словник - наступний розділ з Довідника безбар'єрності.

61937d0d7b95b__7b847d8d94250fcc35926ccef3adea50.jpg

Цей розділ присвячений правильним та неправильним словам. З нього ви дізнаєтеся, як коректно говорити про ту чи іншу людину. Як вірно описувати ту чи іншу життєву ситуацію. Тут також розміщено багато негативних чи навіть образливих слів — вони зібрані в цьому розділі, щоб ви могли уникати їх в усіх інших випадках.

Захворювання, порушення, синдроми та розлади.

Правильно

Дитина з бульозним епідермолізом

Неправильно

«Дитина-метелик»

Часто в медіа журналісти можуть використовувати термін «діти-метелики» з метою красивої і поблажливої метафори. Але для більшості людей такий термін буде незрозумілим, тому ліпше використовувати конкретний діагноз.

Крім того, будь-яка романтизація станів, хвороб і розладів також розвиває і провокує стигму. І вона так само принижує і ображає, акцентує увагу на стані, виокремлює людину через діагноз, звужує сприйняття особистості до її діагнозу та дуже шкодить формуванню рівного інклюзивного ставлення.

#Безбарєрність

#ТульчинськаРДА