29.06.2024 08:42

Брацлавська селищна рада з сумом повідомляє про смерть уродженця смт Брацлав Олексія Васильовича Боржковського

66839a83cbb2e__завантаження-(2).jpg

Олексій Боржковський був підполковником медичної служби у відставці, військовим лікарем-оториноларингологом вищої кваліфікаційної категорії, краєзнавцем й громадським діячем, єдиним у великому родоводі нащадків українського поета-класика й лікаря Степана Руданського, який справою свого життя обрав медичний фах. Олексій Боржковський народився 1934 р. у місті козацької слави Брацлав на Вінниччині. У 1953 р. закінчив Брацлавську середню школу та вступив до Вінницького медичного інституту, після закінчення якого служив у військових шпиталях Далекосхідного військового округу (1959–1975), в Групі радянських військ у Німеччині (1975–1980), в Івано-Франківському військовому шпиталі (1980–1987). Упродовж 1987–2012 рр. працював у Житомирському базовому військовому шпиталі. З 2012 р. – у Черняхівській районній лікарні на Житомирщині. Впродовж 2014–2018 рр. до виходу на заслужений відпочинок – у Житомирському центрі профілактичної медицини.

Олексій Боржковський – лауреат Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського (2010). Нагороджений медалями «Будівничий України» (2014), двічі медаллю «За вірність традиціям» (2015, 2016), «За заслуги перед містом» 3-го ступеня (відзнака Житомирської міської ради; 2017), нагрудним знаком «180 років Руданському С. В.» (2014), численними ювілейними медалями, грамотами й подяками начальників військових шпиталів і військових гарнізонів та ін. Двоє синів, восьмеро внуків, п’ятеро правнуків лікаря є продовжувачами славетного роду. Олексій Боржковський увійшов до Книги рекордів м. Житомир, як найстаріший військовий працюючий лікар і єдиний нащадок Степана Руданського у місті. Чимало зробив для вшанування достойників свого роду, рідної мови, культури, возвеличення нації. Все своє життя творив добро, примножував славу роду, славу України.

Брацлавська селищна рада, виконавчий комітет та депутатський корпус висловлюють щирі співчуття рідним та близьким Олексія Васильовича.

Чин похорону та церемонія прощання відбудеться завтра о 12:00 на центральному кладовищі селища Брацлав.