24.07.2024 13:20

Пільги на житлово-комунальні послуги для військовослужбовців та членів їх сімей

66a0d6ff65d7d__unnamed.jpg

Українські військові та члени їх сімей мають право скористатись пільгами на житлово комунальні послуги. Хто має таке право, які пільги передбачені та які документи для цього потрібні у матеріалі юристів системи безоплатної правничої допомоги (БПД).

Хто має право на отримання пільг

Членами сім’ї пільговиків, які мають право на пільги є:

• дружина або чоловіка

• їх неповнолітні діти (до 18 років);

• неодружені повнолітні  діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи;

• особа, яка проживає разом з особою з інвалідністю внаслідок війни I групи та доглядає за нею, за умови, що особа з інвалідністю внаслідок війни не перебуває у шлюбі;

• непрацездатні батьки;

• особа, яка перебуває під опікою або піклуванням громадянина,який має право на пільги та проживає разом з ним.

Які пільги передбачені

• За користування житлом (якщо на кожну людину, яка постійно там проживає, припадає в межах 21 м2 загальної площі житла та додатково 10,5 м2 на сім’ю) - 75% знижки;

• за комунальні послуги у межах середніх норм споживання (світло, газ та інші послуги) - 75 % знижки. Дізнатись середню норму споживання можна в Постанові Кабміну № 409.

• за придбання палива (скраплений газ; дрова; вугілля; вугільні брикети; паливо пічне побутове; гас освітлювальний; торф паливний кусковий; торф’яні брикети) для будинків, які не мають центрального опалення — 75% знижки;

• за плату за газ для опалювання житла для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб — 75% (подвійний розмір нормативної опалювальної площі — 42 м2 на кожну людину та 21 м2  додатково на сім’ю).