Логотип

Брацлавська територіальна громада

Вінницька область, Тульчинський район

22.10.2024 14:14

Долучайтеся до проєкту «Тиждень української мови у Вікіпедії»

c08b70bf-9527-4bf7-990a-6ca27e8eea73.jpg

З нагоди Дня української писемності та мови, Міністерство культури та стратегічних комунікацій України спільно з громадською організацією «Вікімедіа Україна» розпочали «Тиждень української мови у Вікіпедії». Він триватиме з 15 жовтня до 5 листопада.

Мета проєкту — створити та вдосконалити якнайбільше статей на тему української мови й літератури в україномовному розділі Вікіпедії.

Долучитися можуть усі охочі. Для цього потрібно зареєструватися у Вікіпедії та створити чи поліпшити принаймні одну статтю на тему української мови або літератури.

Для найактивніших учасників та учасниць, а також для авторів найкращих статей передбачені сувеніри та призи.

Українська мова є основою національної ідентичності та важливим фактором безпеки в умовах російської агресії. Підтримка та розвиток української мови зміцнюють єдність суспільства, підсилюють культурний суверенітет та сприяють консолідації навколо українських цінностей. Завдяки цьому українська мова є своєрідним «щитом», що захищає культурну ідентичність від зовнішніх загроз.

«Мова — це більше, ніж засіб спілкування. Це наша історія, наші цінності й наша спільна пам’ять. Сьогодні важливо не лише говорити українською, але й робити все можливе для поширення її в інформаційному просторі, і цей проєкт — чудова можливість зробити внесок у її розвиток. Ця ініціатива, допоможе зберегти і примножити українську мову на глобальному рівні», — зазначив Міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький.

Тиждень української мови у Вікіпедії дозволяє розширити вплив української культури в інформаційному просторі. Зокрема, через створення якісного україномовного контенту, який доступний на глобальному рівні. Залучення громадськості до таких ініціатив не лише сприяє популяризації мови, але й дозволяє кожному зробити свій внесок у зміцнення мовної спільноти.

Детальніше про умови, вимоги до статей та призи читайте на сторінці проєкту у Вікіпедії.