Логотип

Брацлавська територіальна громада

Вінницька область, Тульчинський район

21.01.2025 15:02

Безпечні умови праці під час ремонту сільськогосподарської техніки

6ebd1b15-abb1-4ee9-85f8-d7fdcb74675a.jpg

Близько третини від всіх нещасних випадків з працівниками агропромислового комплексу виникає під час ремонту техніки, тому з боку керівництва та інженерно-технічного персоналу підприємства повинен бути встановлений належний контроль за безпечним виконанням робіт та забезпечення своєчасного проведення навчання і перевірки знань з  питань охорони праці у працівників  відповідно до Правил охорони праці під час технічного обслуговування та ремонту машин і обладнання сільськогосподарського виробництва (НПАОП 01.41-1.01-01) які поширюються на підприємства, установи і організації незалежно від їх підпорядкування та форми власності, на підприємців та інших юридичних і фізичних осіб, які займаються технічним обслуговуванням і ремонтом машин та обладнання сільськогосподарського виробництва.

Ремонтні роботи у стаціонарних умовах повинні проводитись у пристосованих для цього приміщеннях та виконуватись працівниками, що мають відповідну кваліфікацію. Робочі місця з ремонту та технічного обслуговування техніки повинні бути обладнані підйомними механізмами. Захаращування проходів і робочих місць вузлами та деталями машин, що ремонтуються, матеріалами і відходами забороняється.

Технічне обслуговування і ремонт машин слід проводити тільки при непрацюючому двигуні, за винятком операцій, які потребують його роботи.

Оглядові канави й естакади повинні мати направляючі для коліс машин, а також бути обладнані драбинами з двох боків для спуску до ями.

Перед зняттям двигуна та інших агрегатів і деталей, зв’язаних із системами охолодження, змащування та живлення двигуна, необхідно попередньо злити масло, охолоджувальну рідину і паливо в спеціальні резервуари, не допускаючи їх проливання.

Забороняється:

- виконувати будь-які роботи з машиною, вивішеною тільки на одних підйомних механізмах (домкратах, талях тощо);

- встановлювати машину на випадкові предмети замість спеціальних підставок;

- знімати і ставити ресори на машинах (причепах) усіх конструкцій і типів без надійних підставок.

 

Головний спеціаліст Відділу профілактики та розслідування нещасних випадків Управління  контрольно — перевірочної  роботи Головного управління пенсійного фонду України у Вінницькій області                                                                            Сергій  ПАШЕНЬКО.