23.05.2022 08:28

Правила перетину кордону України дітьми

628b1c7fa9cb9__1116118.jpg

Діти, які не досягли 16-річного віку, перетинають кордон в супроводі:

• однoго з батьків – на підставі свідоцтва про народження дитини (без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків);

• інших родичів (баба, дід, брат, сестра, мачуха або вітчим) – на підставі свідоцтва про народження дитини та документа, який підтверджує наявність родинних зв’язків (без нотаріально посвідченої згоди);

• інших осіб, які не є родичами дитини, – на підставі письмової заяви одного з батьків, завіреної органом опіки та піклування, та за наявності свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/документа, що містять відомості про особу, на підставі яких Державна прикордонна служба України дозволить перетин державного кордону

Неповнолітні віком від 16 років можуть перетинати кордон за відсутності супроводжуючих осіб за наявності паспорта громадянина України для виїзду за кордон чи паспорта громадянина України у формі книжечки або картки, що містить безконтактний електронний носій (ID-картка). Дозвіл батьків не потрібен.

Як перетнути кордон окремим категоріям дітей?

Виїзд за межі України дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які не досягли 18-річного віку та проживають або зараховані до закладів різних типів, форми власності та підпорядкування на цілодобове перебування, здійснюється у супроводі законного представника або іншої уповноваженої ним особи та за наявності таких документів:

• паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта), або документів, що містять відомості про особу, на підставі яких Державна прикордонна служба України дозволить перетин державного кордону;

• наказу директора закладу (або особи, яка його заміщує), де проживала дитина, про виїзд дітей за межі України;

• письмового погодження за підписом голови або заступника обласної військової адміністрації (засвідченого печаткою) про дозвіл на виїзд за межі України дітей, погодженого з Національною соціальною сервісною службою України;

• запрошення установ, організацій різних типів та форм власності, які уповноважені державою остаточного перебування дітей на здійснення заходів щодо прийому та супроводу дітей з інших країн.

Для виїзду дітей, влаштованих до сімей патронатних вихователів, крім вищезазначених документів додатково подається рішення органу опіки та піклування про влаштування дитини до сім’ї патронатного вихователя та письмове погодження за підписом голови або заступника обласної військової (військово-цивільної) адміністрації (засвідченого печаткою) про дозвіл на виїзд за межі України такої сім’ї або дітей, які влаштовані в сім’ю патронатного вихователя, із зазначенням держави їх остаточного перебування.

Важливо! Протягом 1 робочого дня супроводжуючі особи зобов’язані поставити дитину на консульський облік у консульській установі України в іншій державі.