14.03.2023 11:15

14 березня в Україні  відзначають День українського добровольця

64105c7f12779__dobrovolts-14_03_2022.jpg

14 березня в Україні  відзначають День українського добровольця.

Він був заснований у 2017 році Верховною Радою України та присвячений подвигу українських добровольців, які захищають суверенітет та незалежність України з 2014 року.

Саме тоді, навесні чотирнадцятого, 500 добровольців самооборони Майдану сформували перший добровольчий батальйон, який протистояв "русской весне" - військовій агресії російських окупантів на Сході країни. А згодом добровольчі батальйони посилили національні воєнізовані структури, ставши їхньою частиною.

У 2022 році, на восьмому році війни, коли росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, десятки тисяч українських добровольців висловили бажання захищати свою Батьківщину, свої міста та сім'ї.  Саме вони стали основою батальйонів територіальної оборони ЗСУ, які сьогодні продовжують  протистояти ворогові на лінії фронту.

Величезна подяка добровольцям за мужність, свідомий вибір та самовідданість.

Світла пам'ять усім, хто не повернувся додому з поля бою. Їхній подвиг назавжди залишиться в нашій пам'яті.