04.12.2023 14:48

Участь у акції «16 днів проти насильства»

656dcbe921bfb__IMG-b7247633ee03703571321bb2c3eadcbe-V.jpg

З 25 листопада по 10 грудня в Україні, як і у всій Європі, щороку проходить Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», покликана в першу чергу привернути увагу громадськості до актуальних для суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків. 30 листопада працівники Служби у справах дітей, КУ «Центру надання соціальних послуг» Брацлавської селищної ради разом з Офіцером поліції Брацлавської територіальної  громади відвідали сім’ї, які перебувають в складних життєвих обставинах.

Громадянам роз’яснено, що таке домашнє насильство та насильство за ознакою статі, який захист гарантовано постраждалим та куди звернутися по допомогу. Зокрема повідомлено, що відповідно до чинного законодавства, у разі існування безпосередньої загрози життю та здоров’ю постраждалої особи до кривдника застосовуються спеціальні заходи:

– терміновий заборонний припис;

– обмежувальний припис;

– взяття на профілактичний облік кривдника та проведення з ним профілактичної роботи;

– направлення кривдника на проходження програми для кривдників.

Держава гарантує постраждалим соціальну, медичну, психологічну, правову допомогу та тимчасовий притулок.

До відома учасників зустрічі доведено, що особи, які зазнали домашнього насильства, можуть звернутися за допомогою до поліції, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, центрів безоплатної правової допомоги або на Національну «гарячу» лінію із попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерній дискримінації за телефоном 116 123.

Служба у справах дітей Брацлавської селищної ради

IMG-e53731933aef21c54e7355aee9bb398e-V.jpg