29.11.2021 11:06

Регулярне миття рук із милом є та залишається одним із найпростіших та водночас ефективних способів протидії поширенню коронавірусної хвороби.

61a498c04a105__14bfe628c7d87e4a680444a336706d61.jpg

Проте бувають ситуації, коли вода та мило недоступні. У таких випадках необхідно використовувати антисептичний засіб (санітайзер, антисептик, дезінфектант). Його використання також є ефективним профілактичним заходом.

У яких випадках потрібно використовувати антисептик, якщо поруч немає води та мила?

після видування носа, кашлю або чхання,

після відвідин громадських місць та користування транспортом,

після дотику до поверхонь у будь-яких місцях поза домом,

до і після догляду за хворими,

перш ніж торкатись обличчя,

до та після використання захисної маски,

перед вживанням їжі,

після користування вбиральнею,

після того, як торкались тварин чи прибирали за ними.

Який засіб використовувати?

Антисептик має містити не менше 60% спирту. Інформацію про вміст спирту можна знайти на етикетці продукту.

Як користуватись антисептичним засобом?

Нанесіть продукт на долоню однієї руки (на етикетці має бути написана потрібна кількість).

Потріть руки, щоб розподілити антисептик по всій поверхні долонь, із внутрішньої та зовнішньої сторін. Приділіть особливу увагу нігтям, адже під ними збирається найбільше бруду.

Розтирайте засіб по всій поверхні долонь і пальців, допоки руки не висохнуть. Це має зайняти близько 20 секунд.

Не змивайте та не витирайте антисептик, поки він не висохне.

Важливо, що антисептичні засоби не можуть повністю позбавити руки від усіх мікробів і бруду та не є повноцінною заміною мила.

Також ефективність антисептика менша, якщо руки помітно забруднені або жирні. У такому випадку, варто знайти воду та мило. Крім того, антисептики не можуть видалити з рук шкідливі хімікати.

Небезпечним для життя та здоров’я також є вживання дезінфікуючих засобів. Це може спричинити алкогольне отруєння.

Варто зберігати антисептики у недоступному для маленьких дітей місці. Якщо дозволяєте дітям їх використовувати, то варто пояснити, як правильно дезінфікувати руки.

Пам'ятайте, що зменшити ризик госпіталізації та смерті внаслідок COVID-19 може щеплення.

#вакцинація

#COVID19