10.07.2025 14:39
Інформація про результати діяльності Тульчинської окружної прокуратури упродовж поточного періоду 2025 року

Відповідно до ч.ч. І, 4 ст. 6 Закону України «Про прокуратуру» органи прокуратури не менш як двічі на рік інформують суспільство про свою діяльність шляхом повідомлень у медіа. Інформація про діяльність прокуратури оприлюднюється в загальнодержавних та місцевих друкованих медіа і на офіційних веб-сайтах органів прокуратури.
У зв'язку з викладеним, на виконання вимог Закону, інформую про результати діяльності Тульчинської окружної прокуратури Вінницької області упродовж поточного періоду 2025 року. "
Тульчинською окружною прокуратурою в межах повноважень, визначених статтею 121 Конституції України та Законом України «Про прокуратуру», упродовж першого півріччя поточного року вживались відповідні організаційно - практичні заходи щодо покращення прокурорської діяльності, реального усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до встановленої Законом відповідальності, забезпечення відшкодування спричиненої шкоди, тощо.
Ужиті заходи та підвищення рівня взаємодії з органами державної влади, правоохоронними та контролюючими органами загалом позитивно позначилися на криміногенній ситуації, стані законності та правопорядку в регіоні, однак остання все ж таки потребує свого покращення.
Так, упродовж поточного періоду 2025 року прокурорами Тульчинської окружної прокуратури здійснювалось процесуальне керівництво у 2 912 кримінальних провадженнях (6 місяців 2024 2 934), в тому числі зареєстрованих упродовж минулих років, що розслідувались СВ Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області, а також СВ відділень поліції № І за № 2 Тульчинського РВП УГНП у Вінницькій області, з яких остаточне процесуальне рішення прийнято у 647 кримінальних провадженнях, що складає 23,9% від загальної кількості.
У ході здійснення процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях, за участю виконувача обов’язків керівника Тульчинської окружної прокуратури проведено більше ніж 30 оперативних нарад, на яких заслухано стан досудового слідства у кримінальних провадженнях з прийняттям відповідних рішень про подальший хід розслідування кримінальних правопорушень.
Прокурорами окружної прокуратури в метою повного, всебічного та об’єктивного розслідування кримінальних проваджень надано 139 письмових вказівки про проведення слідчих дій (6 місяців 2024 року - 144).
На стадії здійснення нагляду за дотриманням вимог законів під час прийняття, розгляду і реєстрації заяв та повідомлень про кримінальні правопорушення прокурорами окружної прокуратури виявлено 12 (6 місяців 2024 9) повідомлень про кримінальні правопорушення, що не були внесені до ЄРДР. За наслідками досудового розслідування вказаних кримінальних проваджень, 3 з них направлено до суду з обвинувальними актами.
За наслідками здійснення процесуального керівництва прокурорами окружної прокуратури у поточному періоді 2025 року до Тульчинського, Крижопільського, Томашпільського, Піщанського та інших районних судів області скеровано 126 кримінальних проваджень (6 місяців 2024 року - 198).
Крім цього, у 251 кримінальному провадженні прийнято рішення про їх закриття через відсутність події або складу кримінального правопорушення (6 місяців 2024 року - 442). За результатами перевірки законності прийнятих рішень, прокурорами Тульчинської окружної прокуратури скасовано 43 постанови слідчих про закриття кримінальних проваджень, з яких за результатами подальшого досудового розслідування, 4 кримінальних провадження скеровано до суду.
На виконання конституційної функції по підтриманню публічного обвинувачення в суді, прийнято участь у 226 судових засіданнях з розгляду обвинувальних актів у кримінальних провадженнях, в тому числі 111 судових засідань, пов’язаних із виконанням вироків.
Загалом за участі прокурорів окружної прокуратури, упродовж поточного періоду 2025 року, судами з постановлениям кінцевого рішення (вироку) розглянуто 58 кримінальних проваджень.
Завдяки вжитим заходам щодо нагляду за дотриманням законів під час досудового розслідування кримінальних правопорушень на стадії зібрання доказів та притягнення винної особи до відповідальності, не допущено жодного випадку порушення конституційних прав громадян, незаконного затримання та притягнення особи до відповідальності та як наслідок подальшого виправдання особи судом.
Під час здійснення нагляду за додержанням законів під час проведення досудового слідства у формі процесуального керівництва прокурорами Тульчинської окружної прокуратури особлива увага приділялась розслідуванню злочинів на пріоритетних напрямках (бюджетна, земельна, природоохоронна та корупційна сфери). Як наслідок до суду скеровано 24 обвинувальні акти (6 місяців 2024 І 6), з яких 15 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях по корупційні правопорушення, 3 у бюджетній сфері, 2 у сфері земельних правовідносин та 3 у сфері охорони навколишнього природнього середовища.
Для прикладу Тульчинською окружною прокуратурою до суду скеровано обвинувальний акт стосовно головного бухгалтера одного з місцевих комунальних підприємств за обвинуваченням у службовій недбалості, тобто неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди державним інтересам (ч. 1 ст. 367 КК України).
Посадовець обвинувачується в тому, що будучи уповноваженою особою на проведення публічних закупівель, недбало поставився до своїх службових обов’язків, не проаналізував ціни на ринку сільськогосподарської техніки для об’єктивного визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, внаслідок чого комунальним підприємством у 2024 році придбано екскаватор-навантажувач за завищеною на 153802,20 гривень ціною.
Таким чином бюджету територіальної громади спричинено збитки на вказану суму.
Крім того, скеровано до суду обвинувальний акт за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. І ст. 367 КК України стосовно начальника комунального підприємства.
В ході досудового розслідування встановлено, що внаслідок неналежного виконання своїх посадових обов'язків через несумлінне ставлення до них, посадовець не передбачивши можливості настання суспільно-небезпечних наслідків свого діяння, хоча в силу займаної посади та досвіду роботи повинен був і міг їх передбачити, упродовж 2023 року безпідставно, в порушення вимог Закон України «Про публічні закупівлі», підписував додаткові угоди до договору про постачання енергії із завищенням ціни.
Внаслідок таких дій постачальнику безпідставно перераховано кошти з місцевого бюджету в сумі 163747,59 три, чим спричинено селищній територіальній громаді майнову шкоду на вказану суму.
До суду скеровано 2 обвинувальних акти відносно 2 осіб по фактах використання підроблених документів, вчинення шахрайських дій з метою заволодіння 2 земельними ділянками для ведення особистого селянського господарства загальною вартістю понад 301 746 гривень.
Наразі, враховуючи військовий стан, все більшої актуальності у період дії правового режиму воєнного стану набувають й інші категорії кримінальних « правопорушень, серед яких такі як: протидія незаконному переправленню осіб через державний кордон України, ухиленню від призову за мобілізацією, а також незаконному використанню з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги, інші.
Так, органами поліції району упродовж поточного періоду 2025 року, за процесуального керівництва окружної прокуратури, здійснювалося досудове розслідування у 12 кримінальних провадженнях, за фактами незаконного переправления осіб через державний кордон України (ст. 332 КК України), з них зареєстрованих у 2024 році 5 справ, у 2025 році 7 справ, з яких за результатами досудового розслідування до суду скеровано з обвинувальним актом 1 кримінальне провадження.
Також, органами поліції район упродовж поточного періоду 2025 року, за процесуального керівництва окружної прокуратури, здійснювалося досудове розслідування у 23 кримінальних провадженнях, за фактами ухилення від призову на військову службу (ст. 336 КК України), з яких за результатами досудового розслідування до суду скеровано з обвинувальними актами 5 кримінальних проваджень.
Подальша робота Тульчинської окружної прокуратури щодо підвищення ефективності протидії кримінальним правопорушенням на пріоритетних напрямках триває та вживаються заходи до завершення досудового розслідування по даних категоріях кримінальних проваджень у максимально стислі строки.
Окрім того, протягом поточного періоду 2025 року, окружною прокуратурою вжито ряд заходів представницького характеру, спрямованих на захист інтересів держави (земельна сфера, бюджета сфера, захист державної та комунальної власності, тощо).
Зокрема окружною прокуратурою до суду подано 32 позовних заяви на суму понад 198 млн грн.
Так, у сфері земельних відносин, окружною прокуратурою подано 16 позовних заяв на загальну суму 78,5 млн грн, задоволено 13 позовів на суму 78,4 млн грн, реально виконано рішень суду на 40 млн грн, повернуто більше 78 га землі.
Зокрема, окружною прокуратурою вжито заходів для захисту інтересів територіальної громади у судовому порядку, щодо розірвання договорів оренди земельних ділянок у зв’язку з несплатою орендної плати та зобов’язано відповідачів повернути земельні ділянки промисловості загальною площею понад 44 га тери- торіальній громаді.
Також, окружною прокуратурою вжито заходів, щодо повернення територіальній громаді земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею 26,6 га, яка незаконно використовувалась фізичною особою відповідно до недійсної Тимчасової угоди про добровільну сплату та фактичне користування земельною ділянкою від 2021 року.
У сфері охорони навколишнього природного середовища пред’явлено 5 позовів на суму 495 тис грн. Судами задоволено 5 позовів на суму 493 тис. грн.
У бюджетній сфері пред'явлено 8 позовів на суму понад 57,5 млн. грн, задоволено 7 - на 570 тис. грн. реально виконано рішень суду на 322 тис. грн.
Зокрема, за вказаний період, окружною прокуратурою продовжується робота, щодо законності здійснення публічних закупівель товарів, робіт та послуг. Так, на даний час, судами задоволено 4 позови, щодо визнання додаткових угод до договорів постачання електричної енергії недійсними та повернення безпідставно сплачених коштів на загальну суму понад 500 тис. грн.
Також, окружною прокуратурою, здійснюється позовна робота з метою захисту інтересів дітей, зокрема за поточний період 2025 року окружною прокуратурою до адміністративного суду скеровано 13 позовів щодо оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки та приміщення навчальних закладів Тульчинського району на загальну суму 64 млн. грн, з яких на даний час судом задоволено 7 позовних заяв.
Упродовж поточного періоду 2025 року Тульчинською окружною прокуратурою забезпечено участь у розгляді судами 16 ( 2024 рік 7) справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. У 14 справах, що становить 88 % від загальної кількості розглянутих, судами застосовано до правопорушників адміністративні стягнення у виді штрафу.
З метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню правопорушення, пов’язаного з корупцією, прокуратурою у 2025 році внесені 3 подання в порядку ст. 65-1 Закону України «Про запобігання корупції», які задоволено.
Також упродовж 2025 року Тульчинською окружною прокуратурою розглянуто 74 звернення, з них вирішено по суті - 59, скеровано до інших відомств для вирішення - 15, виключено з обліку у зв'язку із внесенням відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань - 5.
3 числа вирішених звернень задоволено 3 (або 5 % від загальної кількості вирішених звернень), які стосувались питань досудового розслідування.
Подальша робота Тульчинською окружної прокуратури з протидії злочинності, координації діяльності правоохоронних органів району в умовах правового режиму воєнного стану, а також представницької діяльності триває.
Вищевказана інформація надається на підставі ст. 6 Закону України «Про прокуратуру».
З повагою
Виконувач обов'язків керівника Роман Піголь
Поділитись
Дізнайтеся також
09/07/2025
Надходження до місцевих бюджетів за півріччя зросли на 18,2 % порівняно з минулорічним показником
08/07/2025
Десикація ярих культур
Усі новини