30.03.2021 08:49

З 01.03.2021 року перераховано пенсії.

6062e81e0af51427182212.jpg

З 01.03.2021 року перераховано пенсії, які призначені (перераховані) відповідно до законів України: - «Про загальнообов’язковедержавнепенсійнестрахування» (якщо пенсію обчислено з врахуванням заробітної плати особи) - «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (лише військовослужбовцям строкової служби) - «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (якщо пенсію обчислено згідно ст.54 в розмірі відшкодування фактичних збитків). З врахуванням коефіцієнта підвищення 1,11 з 1 березня 2021 року проведено перерахунки пенсій особам, які одержують пенсії за віком, по інвалідності, за вислугу років, у зв’язку з втратою годувальника, розрахунок яких проведено від заробітку особи, оскільки індексується не розмір пенсії, а заробітна плата. Індексація пенсій проводиться незалежно від факту роботи пенсіонера. Важливо розуміти, що підвищення для кожного пенсіонера є індивідуальним, оскільки визначається з урахуванням індивідуальних показників (коефіцієнтів страхового стажу і заробітку) та доплат до встановлених законодавством мінімальних розмірів, які є складовими пенсійної виплати. Постановою №127 визначено, що розмір підвищення не може бути меншим, як 100 грн. тому у разі, якщо розмір підвищення в результат і перерахунку становить від 0,01 грн. до 99,99 грн., до пенсії встановлюється доплата в сумі, що не вистачає до 100 грн. Крім того, особам, які отримують пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та мають страховий стаж чоловіки не менше 35 років, жінки – не менше 30 років, з 1 березня 2021 року мінімальну пенсійну виплату збільшено з 2100 грн. до 2200 грн. (з врахуванням надбавок, підвищень, доплат, передбачених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги). Наразі не підлягають перерахунку з 1 березня: - пенсії, щомісячне довічне грошове утримання суддям у відставці, які призначені за спеціальними законами; - пенсії військово службовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, призначені за нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб; - пенсії, призначені після 01.01.2019 року, оскільки для їх обчислення застосовувався показник середньої заробітної плати в Україні, який значно перевищує 5426,60 грн. (показник середньої заробітної при призначенні пенсій у 2019 році становив 6188,89 грн., у 2020 році – 7763,17 грн.); - пенсії, обчислені без врахування заробітної плати. Однак, при наявності в одержувачів пенсій згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страхового стажу 30/35 років розмір їх пенсії не може бути меншим як 2200 грн.